WT GF – OKIEM CZOŁGISTY – #4 KURSK

Bitwa pancerna pod Kurskiem, a w zasadzie Prochorowką rozbudzała we mnie emocje odkąd interesuję się czołgami. Nie pamiętam ile już na ten temat przeczytałem opracowań. Ile filmów obejrzałem zarówno dokumentalnych jak i fabularnych. Marzeniem moim jest aby powstała naprawdę ciekawa produkcja (film), która otrze się o to co wydarzyło się pamiętnego upalnego lipcowego dnia 1943 roku w obwodzie kurskim. Na szczęście są też wirtualne czołgi i właśnie dziś po raz pierwszy miałem okazję “walczyć” właśnie pod Kurskiem.

Nowa mapa dostępna jest w trybie historycznym. Zapomnijcie w niej o kampieniu. Są otwarte przestrzenie masa czołgów, dział przeciwpancernych, samoloty. To wszystko naprawdę pozwala chociaż w małym ułamku wyobrazić sobie jak to mogło wyglądać naprawdę. Drużyny w trybie historycznym grają wyłącznie sprzętem pancernym danej nacji. Nie ma krzyżyków barwiących się na czerwono, zielono bądź żółto, które ułatwiają w “arkadówce” celowanie. Nie ma podświetlania wrogiej maszyny aby ją trafić trzeba ją doskonale widzieć w swoim celowniku oraz oddać kilka strzałów. Po co? Trzeba się przecież wstrzelić. Jeszcze na gorąco, specjalnie dla Was skleciłem ten filmik abyście mogli zobaczyć jak gra się na mapie Kursk.

W pierwszej odsłonie szybki rzut na pole bitwy z samolotu, w drugie odsłonie walka na ziemi. Przy okazji to moje najlepsze starcie, siedem fragów, na historyku, życzę Wam podobnych dokonań. Zapraszam 😉

Modelstory 23 marca 2014 GŁÓWNA