WIELKI KONKURS Z OKAZJI WIELKIEJ WOJNY

W tym roku przypada setna rocznica wybuchu pierwszej wojny światowej. To właśnie podczas tego konfliktu wymyślono i zastosowano czołgi. W zachodniej części kontynentu odbędą się liczne uroczystości upamiętniające poległych. Oprócz oficjalnych apeli, będziemy też świadkami licznych oddolnych inicjatyw upamiętniających wojnę , która wg niektórych rozpoczęła XX wiek. Już teraz można zgłaszać się do wymagających tygodni, a nawet miesięcy przygotowań.

Jedną z nich jest “Wielki konkurs Wielkiej Wojny” czyli gratka dla modelarzy fascynujących się okresem 1914-1918. Jak się zapewne domyślacie, tematem przewodnim będą prace obejmujące modele maszyn z okresu 1914-1918. Będą oceniane maszyny lądowe, powietrzne oraz morskie. Z uwagi, że blog ten poświęcony jest czołgom, zachęcam do spróbowania swoich sił z jednym z modeli z tamtych lat. Zapewniam, że jest w czym wybierać. Nie są one może tak popularne jak maszyny z II wojny światowej. Dlatego też mogą być ciekawym wyzwaniem nawet dla prawdziwych “wyjadaczy” obeznanych z Tygrysami, Shermanami, czy też “teciakami”. Wśród czołgów z lat 1916-1918 znajdą się modele znane takie jak Renault FT, czy też Mark Tank, a także “okryte” kurzem historii: Medium Mk A “Whippet”, St. Chamond, Schneider CA, A7V. Z mojej strony mogę oferować dostęp do artykułów na temat czołgów tamtych lat. Może znajdzie się wśród nich ten jeden, który zainspiruje Was drodzy czytelnicy do przygotowania modelu czy też dioramy. Wszystkim uczestnikom konkursu, czytającym bloga będę kibicować, zresztą myślę, że nie tylko ja.

Regulamin konkursu i pozostałe szczegóły znajdziecie tutaj, a w międzyczasie zapraszam do obejrzenia tych kilku zdjęć przedstawiających rozmaite czołgi tamtego okresu, które mogą Was natchnąć i zmobilizować do działania.

Uwaga! Dopytajcie organizatorów, czy w konkursie będą brały udział maszyny prototypowe, które testowano podczas wojny ale nie brały udziału w bitwach. Regulamin jasno tego nie wyjaśnia, a na blogu znajdziecie też posty dotyczące takich maszyn jak chociażby “Nietoperz” 😉 Powodzenia!

Modelstory 29 stycznia 2014 GŁÓWNA, MODELARSKIE