WARSZAWSKA FIESTA Z CZOŁGAMI I SAMOLOTAMI ZA NAMI

Samoloty, helikoptery, ciężarówki, artyleria i wreszcie czołgi. Te oraz pozostałe kategorie modeli były oceniane podczas Warszawskiej Fiesty Modelarskiej, pierwszej jak do tej pory takiej imprezy goszczącej w stolicy Polski.

W ostatni weekend Ochota zamieniła się w mekkę miłośników modelarstwa redukcyjnego i nie tylko. Impreza zgromadziła najmłodszych modelarzy, jak i tych bardziej doświadczonych. Wystawa odbyła się w przestronnej hali sportowej ochockiego Gimnazjum nr 14. Uczestnicy prezentowali doskonale odwzorowane modele pojazdów wojskowych, cywilnych, statków powietrznych, figurek oraz innych modeli. Jak było? Internauci nie pozostawiają złudzeń.

wietnam-warszawska-fiesta-modelarska

Niektóre dioramy pozwalają poczuć klimat wydarzeń historycznych. fot. Slash.

Różne zabawne ostrzeżenia były, np.
• 83% naukowców jest zgodnych, dotykanie modeli powoduje ból palców
• śmigiełka się nie kręcą – sprawdzaliśmy
• na zbudowanie tych modeli potrzebne było 247 mld godzin – pisze Patterson, forum Modelarstwo z Pasją.

Z kolei imek46 (także forum Modelarstwo z Pasją) wypowiada się: Krótko: Świetna impreza. Ci co nie byli niech żałują, ja piszę się na rok następny.

Tytus również wypowiada się w podobnym tonie – Ja też byłem i patrzyłem. Świetna impreza! Bardzo dobrze zorganizowana. Podziękowania dla organizatorów i życzenia równie udanej lub nawet lepszej imprezy w przyszłym roku.

Wypowiedzi w podobnym tonie można mnożyć, ale po co kiedy można obejrzeć zdjęcia, a te są naprawdę ciekawe i myślę, że potrafią oddać niesamowitą cierpliwość oraz wprawną rękę autorów prac.

ostatni-lot-warszawska-fiesta-modelarska

Ślady kroków żołnierza podchodzącego uzmysławiają ile pracy włożono, nie tylko w wykonanie modelu, ale również w całą dioramę. fot. Slash.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się modele wystawiane w ramach specjalnej kategorii zatytułowanej „Uzbrojenie i umundurowanie Powstania Warszawskiego 1944”. Jak można się domyśleć w kategorii dominowały pojazdy wojskowe, samoloty, figurki żołnierzy biorących udział w Powstaniu Warszawskim.

Przyznam się, że do tej pory miłośnicy modeli redukcyjnych byli na moim blogu zaniedbywani, ale obiecuję, że to się zmieni i w najbliższym czasie będzie można znaleźć tutaj więcej zapowiedzi oraz relacji z podobnych imprez, które odbywają się w naszym kraju. Zamierzam stworzyć roczny kalendarz wydarzeń cyklicznych, a na tę chwilę zamieszczam informację o tych, które odbędą się jeszcze tej wiosny.

• XVI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastykowych, Radom, 24-26 maja 2013
• II Bałtycki Festiwal Modelarski, Koszalin 25-26.05.2013
• XI Warsztaty Modelarskie w Bielsku Białej, Bielsko Biała 08-09.06.2013

To są najbliższe imprezy, o których będę już niebawem pisać szerzej. A w międzyczasie zapraszam do obejrzenia galerii.

______________________________________________________________________________________________________________

Źródło: www.pwm.org.pl, www.minireplika.pl

 

Modelstory 13 maja 2013 GŁÓWNA, MODELARSKIE, NIUSY