UŻYTKOWANIE

Blog oferuje kilka prostych funkcji ułatwiających śledzenie treści i dzielenie się nimi ze społecznością internetową. W domu, na podwórku, na imprezie, czy w pracy niekoniecznie porozmawiasz o czołgach. W sieci zawsze. Blog ułatwi nawiązywanie kontaktów z fanami militariów i co ważne uzbroi w niezbędną ku temu wiedzę. Zapraszam do przejrzenia tego krótkiego poradnika.
Gravatar
Twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy coś robisz, na przykład komentujesz lub publikujesz wpis na blogu. Awatary pomagają identyfikować Twoje wpisy na blogach i forach dyskusyjnych, więc dlaczego nie również na każdej innej stronie? Wystarczy tylko skonfigurować profil tutaj i gotowe.
Kanał RSS
To doskonałe narzędzie do śledzenia w sieci najnowszych informacji. Na witrynach internetowych jest zazwyczaj zaznaczony pomarańczową ikonką. Tutaj ze względów utrzymania specyficznego klimatu tak nie jest. Ikonę znaleźć można w prawym górnym rogu ekranu. Znaleźć ją można także pod tekstami. Aby korzystać z kanału RSS należy spełnić dwa warunki.
• posiadać czytnik RSS, dobrym (obsługa z poziomu przeglądarki internetowej) rozwiązaniem będzie ten czytnik
• wcisnąć ikonkę RSS na blogu
Teraz można rozpocząć subskrypcję zawartości kanału. Od tej chwili nie trzeba sprawdzać czy na blogu pojawił się nowy wpis. Zrobi to za Was czytnik, który wyśle wiadomość e-mail ze stosowną informacją o nowym wpisie.
Wykop
Jest platformą w całości redagowaną przez Internautów. Znaleźć tam można informacje najróżniejsze. Każdy z nas może zamieścić w nim tekst, film, zdjęcia, które nas interesują. Jeśli użytkownicy serwisu Wykop uznają informację za interesującą, będzie ona otrzymywać tzw. wykopy. Przeciwieństwem tego jest możliwość zakopania informacji. Dzieje się tak, jeśli informacja jest duplikatem, reklamą, etc. Po co bawić się w Wykop? Jest to przyszłość obiegu informacji w sieci. Ogólnopolskie telewizje, internetowe serwisy informacyjne posiłkują się informacjami zamieszczanymi właśnie na Wykopie. Pozwala to nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem śledzić to, co pojawi się na ogólnopolskich serwisach internetowych!
Jeśli chcesz podzielić się tekstem z bloga, po prostu najedź na ikonkę i zamieść artykuł w serwisie Wykop. Aktywni pancerniacy będą Ci wdzięczni za zamieszczenie interesującego posta i go wykopią. Jeśli stwierdzą, że artykuł jest do bani wówczas go zakopią. Proste.
Twitter
W Polsce nie jest jeszcze tak popularny, jednakże i tam można znaleźć ciekawe informacje na temat broni pancernej. Serwis ten polega na wypuszczaniu krótkich informacji, które mogą zawierać zdjęcia oraz filmy. Znaleźć tam można wiele dyskusji, aktualności zawiązanych z interesującymi zagadnieniami. Jak korzystać z funkcji Twittera na blogu?
Należy najechać na ikonkę twittera i ją kliknąć. Wówczas podzielisz się informacją z bloga na serwisie społecznościowym Twitter.
Facebook
Nie czytaj, jeśli posiadasz konto na FB! Jeśli nie jesteś Facebookowcem zapraszam do lektury. Najpopularniejszy od kilku lat serwis społecznościowy, w którym można informować, być informowanym o wydarzeniach, które nas interesują. Jak korzystać z funkcji FB na tym blogu?
Interesujący nas tekst możemy:
• lajkować
• dzielić się nim
Dzieląc się treścią na FB, Twitterze, Wykopie promujemy treści związane z bronią pancerną. Można w ten sposób poznać użytkowników zainteresowanych tematyką czołgów. Sam kiedyś sceptycznie podchodziłem do możliwości, jakie dają serwisy społecznościowe, ale zmieniłem zdanie od momentu, kiedy zacząłem dzielić się swoimi zainteresowaniami.