W RĘKACH CHŁOPAKÓW Z POZNANIA, ZMIENI SIĘ ON NIE DO POZNANIA

Robi się cieplej, maszyny powoli wytaczane są na pierwsze wiosenne spacery, a to okazja do porobienia kilku fotek, które ucieszą oczy miłośników broni pancernej. Okazji do obejrzenia sprzętu pancernego jest wiele, trzeba tylko wiedzieć gdzie się udać.

 

Muzeum pancerne w Munster to jedno z tych miejsc, w których znaleźć można sprzęt pancerny jaki był w użyciu Panzerwaffe, a także Armii Czerwonej i nie tylko. Jest tam sprzęt pancerny również z armii NRD i RFN. Krótko mówiąc jest tam trochę żelastwa  i nic w tym dziwnego, że w ostatnim czasie, pancerniacy z Poznania, zrobili sobie wycieczkę i napstrykali parę fotek.

 

Galeria z Munster

 

Żeby nie było, że czołgi można oglądać tylko po za granicami naszego pięknego kraju. Pamiętacie Pz. III, który w zeszłym roku przypłynął do nas z Norwegii? Spędził on ostatnią zimę w Poznaniu i szczerze mówiąc jego wygląd nie zmienił się zbytnio od ostatniego czasu. Wyraźnie czeka na lepsze dni, ale spokojna głowa. W rękach chłopaków z Poznania, zmieni się on nie do poznania. Ale mi się zrymowało 😉

czolg-model-munster-pzIII

Pz III w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu fot. Bigmodel Walkaround

 

Pz III z Poznania

 

Jeszcze tylko dodam, że fotki te robi autor przyjemnego bloga BIG MODEL WALKAROUND, w którym zamieszczane są zdjęcia pancernych potworów. W najbliższych miesiącach będzie tego więcej bo i okazji do robienia zdjęć wraz ze słonecznymi dniami będzie więcej.

Modelstory 20 marca 2014 GŁÓWNA