PANCERNY DESANT NA WYBRZEŻU

To będzie szybki nius. Taki musi być, bo i wiadomość elektryzująca. Do portu w Gdyni przybił dziś transport czołgów. Spokojnie to nie desant wrogich wojsk, a maszyn, które trafią do polskich muzeów. Są wśród nich PzKpfw III i M47 Patton.

Kiedyś do portów polskich na święta przybijały transportowce z pomarańczami, dziś przybijają statki z kupą żelastwa, które niebawem cieszyć będzie oczy miłośników broni pancernej. Oprócz wspomnianych czołgów na brzeg zostały wyładowane wóz zabezpieczenia technicznego M88, armata 76,2 mm, haubica 100 mm Skoda wz.1914 wz.02 oraz haubica polowa 105 mm leichte feldhaubitze. Pojazdy gąsienicowe trafią do Poznania, działa do Bydgoszczy. Kiedy zaczną się remonty? Tego jeszcze nie wiemy, wiemy natomiast, że specjalistów od restaurowania pancernego sprzętu, czeka dużo roboty.

Kibicujmy im gdyż ta cała heca organizowana jest specjalnie dla nas popieprzeńców, którym tylko czołgi w głowie. Dodam jeszcze, że w sprawę sprowadzenia historycznego sprzętu zaangażowane było m.in. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu i Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Możemy im przy najbliższej okazji bez skrępowania dziękować.

 

Modelstory 4 września 2013 GŁÓWNA, NIUSY