MODELE KARTONOWE W PRZECISZOWIE

Kiedyś, w dawnych czasach dwukanałowej telewizji, gdy na poligonach i ulicach królowały T-55, sklejanie modeli było jedną z wielu atrakcji, które trzeba było zapewniać sobie samemu. W sklepach modelarskich dostępne były głównie modele radzieckiej techniki wojskowej oraz “nieśmiertelny” Łoś. Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej o czym będzie można przekonać się w najbliższy weekend w Przeciszowie.

Jeśli chodzi o tematykę dioram w zasadzie jedynym ograniczeniem może być ludzki umysł. Modeli jest obecnie tak dużo na rynku, że można pozwolić sobie naprawdę na wiele. Umiejętności modelarzy rosną o czym można się przekonać po wielu zdjęciach modeli, które coraz częściej wrzucane są przez autorów tych swoistych dzieł sztuki do sieci. Kopara opadła mi, zreszta nie tylko mi, kiedy zobaczyłem model pantery “zanurzony” w arecheologicznej dioramie. Kto bowiem powiedział, że ukończony model czołgu musi prezentować pojazd w czasie służby?

Skoro powstała już archeologiczna diorama, może czas na zminiaturyzowaną linię montażową T-34, 7TP bądź innego historycznego pojazdu? A może czas na jeszcze inny motyw, prezentujący w pomniejszonej skali jedno ze znanych muzeów broni pancernej. Możliwości jest tyle ile pomysłów mają modelarze oraz zdolności. Co natomiast będzie można obejrzeć we wspominanym powyżej Przeciszowie. Modele, modele i jeszcze raz modele. Całość zaczyna się już jutro i potrwa do niedzieli. Z najważniejszych informaji dodam tylko tyle, że będą rozgrywane trzy grupy wiekowe. Więcej szczegółów znajdziecie już tutaj.

konkurs-plakat-przecisow

Modelstory 17 września 2014 GŁÓWNA, MODELARSKIE