MODELARZE ZMIERZĄ SIĘ W NAJBLIŻSZY WEEKEND W OLSZTYNIE

Dwanaście kategorii w tym specjalna czeka na modelarzy podczas konkursu, który odbędzie się już w najbliższy weekend w Olsztynie. Oprócz oceniania modeli będzie można wziąć też udział w warsztatach z malowania.

V Otwarty Konkurs i Wystawa Modeli Redukcyjnych w Olsztynie na stałe wpisał się na liście imprez modelarskich, które odbywają się w północnej części kraju. Tegoroczna impreza to standardowe kategorie oraz specjalne a wśród nich I wojna światowa, Powstanie Warszawskie, Modele do gier bitewnych. Ciekawe czy spośród prac znajdą się modele Pudla (zdobyczny przez powstańców Pzkpfw V), czy może pamiętające czasy wielkiej wojny niemiecki A7V, a może brytyjski Mark I. Niewątpliwie konkurs jest okazją do obejrzenia wielu pojazdów, także cywilnych i do podpatrzenia rozwiązań jakie stosują inni modelarze.

Dobrym miejscem do wymiany poglądów i doświadczeń będą warsztaty, podczas których wyjawiane będą techniki malowania oraz brudzenia pojazdów błotem, czy tzw. chipping effect. Impreza potrwa dwa dni (12-13 kwietnia), w  Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie, a skoro taka nazwa miejsca w którym będzie odbywać się konkurs, na miejscu organizatorów dodałbym kategorię: Wojna o granice 1918-1921. Przyjmowanie modeli będzie trwać od 9-tej do 14.30 w sobotę. Szczegóły programu, pełną listę kategorii oraz inne przydatne informacje, znajdziecie tutaj.

Modelstory 7 kwietnia 2014 GŁÓWNA, MODELARSKIE