KTÓRY Z MODELI NAJPIĘKNIEJSZY NA ŚWIECIE?

Ostatni weekend był niezwykle emocjonujący, nie tylko ze względu na finał Ligi Mistrzów. Modelarze mieli swoje dwie imprezy, jedną na północy w Koszalinie, drugą na południu w Radomiu. Rywalizacja była zacięta, a po modelach widać, że w ich wykonanie włożono mnóstwo sił i cierpliwości.

W Radomiu odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastykowych. Prace oceniano w kilku kategoriach. Obowiązywały dwie podstawowe kategorie, modele wykonane z kartonu oraz plastikowe. Pasjonaci modelarstwa mogli podziwiać czołgi, pojazdy wojskowe i cywilne, samoloty, okręty, statki żaglowe, figurki oraz inne. Niezwykła precyzja i serce włożone w wykonanie modeli sprawiało trudności w odróżnieniu surowca, z jakiego został wykonany czołg bądź inny model.

Podobnie było w Koszalinie gdzie odbywał się II Bałtycki Festiwal Modelarski. Impreza dopiero się rozkręca. Trwała o jeden dzień krócej (rozpoczęła się w sobotę), ale widać, że organizatorzy włożyli mnóstwo wysiłku w przygotowanie święta modelarzy. Również tutaj prace oceniano w kilku kategoriach. Fani militariów i modeli mogli odnaleźć samoloty, pojazdy współczesne, historyczne, czołgi, okręty, dioramy i budowle, a nawet figurki.

Uwierzcie mi, można było się miło zaskoczyć. Niektóre „kartony” umiejętnie maskowały surowiec, z którego zostały zrobione. Obserwowałem przez wiele miesięcy kilka modeli podczas żmudnej pracy i najbardziej podobały mi się pewien stalingradzki T-34/76 oraz armato-haubica Krab. Zresztą sami zobaczcie. Zapraszam do zerknięcia do galerii.

 

Modelstory 27 maja 2013 GŁÓWNA, MODELARSKIE, NIUSY