KONKURS Z COP-em W TLE

Sprzęt i pojazdy wyprodukowane w Hucie Stalowa Wola lub w zakładach zlokalizowanych na terenie Centralnego Okręgu Przemysłowego. Tak właśnie nazywa się jedna z kategorii, w której będą oceniane prace  podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Redukcyjnych Sikorski 2014. O tym kto zwycięży przekonamy się już w najbliższy weekend w Stalowej Woli.

W długie, zimowe wieczory oprócz zapadania w sen zimowy, można realizować się w swoich pasjach, czy też hobby. Można robić to pisząc bloga na temat czołgów, można też w nich majsterkować lub budować modele redukcyjne, które potrafią skupić uwagę niejednego fana ciężkich maszyn. Podziwiam zarówno specjalistów od modeli plastikowych, ale także kartonowych, które potrafią opuścić niejednemu widzowi szczękę w dół. Znakomitą okazją do podejrzenia ciekawych prac są niewątpliwie konkursy modelarskie, których w naszym kraju coraz więcej. Pierwszy, o którym piszę w tym roku odbędzie się już w najbliższą sobotę (8.02) w Stalowej Woli, a ściślej rzecz biorąc w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im gen. Władysława Sikorskiego.

Jednym z niezrealizowanych w pełni projektów był 10TP, czyli polski czołg szybki. Masowa produkcja odbywałaby się najprawdopodobniej właśnie w COP. fot. Kroolo.

Jednym z niezrealizowanych w pełni projektów był 10TP, czyli polski czołg szybki. Masowa produkcja odbywałaby się najprawdopodobniej właśnie w COP. fot. Kroolo.

Tym co odróżnia ten konkurs od innych to zupełnie nowa kategoria, w której można startować. Przywykliśmy do podziału na samoloty, okręty, pojazdy militarne, cywilne etc. Organizatorzy postarali się aby w Stalowej Woli było inaczej niż gdzie indziej. Sprzęt i pojazdy wyprodukowane w Hucie Stalowa Wola lub w zakładach zlokalizowanych na terenie Centralnego Okręgu Przemysłowego to gratka dla modelarzy, ale także osób które interesują się historią polskiej motoryzacji. Centralny Okręg Przemysłowy był przecież miejscem, w którym powstawała znaczna część sprzętu pancernego Wojska Polskiego w latach 1936-1939. Chociaż jest to dopiero II edycja konkursu, z takimi pomysłami organizatorzy mają szansę dość szybko przebić się do grupy ciekawych imprez w Polsce branży modelarskiej. Jak wypadnie organizacja? Przekonamy się już za kilka dni. Oby to ostatnie szło poziomem w parze z wystawionymi w konkursie modelami. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie tutaj.

Modelstory 5 lutego 2014 GŁÓWNA, MODELARSKIE