CZERWCOWE KONKURSY I SPOTKANIA MODELARSKIE

Koszalin, Warszawa, Wrocław w tych trzech miastach odbędą się w czerwcu festiwale modelarskie. Jest jeszcze czwarta impreza, której organizatorzy pokazują, że spotkania modelarskie nie muszą odbywać się wyłącznie w dużych bądź średnich miastach. Festiwal “Ikar” odbywa się bowiem w Mazańcowicach, wsi położonej nieopodal Bielska Białej.

III Bałtycki Festiwal Modelarski w Koszalinie

Na pierwszy ogień idzie III Bałtycki Festiwal Modelarski w Koszalinie, który rozpoczyna się już jutro w Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich. Plakat reklamujący imprezę nie pozostawia nam złudzeń. Na pierwszym planie celuje w Nas Amerykański czołg Sherman. Oznacza to, że podczas dwóch dni imprezy będzie można obejrzeć wiele ciekawych modeli czołgów, lecz również innych pojazdów lądowych, wodnych a także tych podniebnych. Jak już wspomniałem festiwal potrwa dwa dni i zakończy się w niedzielę (1.06), myślę że takiej imprezy nie warto przegapić.

baltycki-festiwal-modelarski-radom

Bałtycki Festiwal Modelarski Koszalin

IX Wrocławskie Spotkania Modelarzy Kartonowych

Przyszły weekend stoi pod znakiem dwóch imprez i niestety trzeba będzie się rozdwoić bądź najzwyczajniej wybrać tę, która jest nam bliższa pod względem lokalizacji. Najpierw parę słów o IX Wrocławskich Spotkaniach Modelarzy Kartonowych, które rozpoczną się w przyszły piątek (6.06). Wrocławska impreza potrwa dwa dni, a temat przewodni tegorocznej odsłony to “Pacyfik w ogniu 1940-1945” o czym nie dają nam zapomnieć witające nas z promocyjnego plakatu samoloty, okręty i czołgi służące w amerykańskich i japońskich szeregach. Spotkania modelarskie odbędą się w Zespole Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży MDK im. Kopernika we Wrocławiu przy ul. Kołłątaja 20.

wroclawskie-spotkania-modelarzy-kartonowych

IX Wrocławskie Spotkanie Modelarzy Kartonowych

Druga Warszawska Fiesta Modelarska

Drugą imprezą modelarską rozgrywaną w przyszły weekend jest Warszawska Fiesta Modelarska, której pierwsza edycja miała miejsce w zeszłym roku. Zarówno zdjęcia jak i relacje uczestników potwierdzają, że impreza ma w sobie potencjał. Może dlatego, że organizuje ją grupa czterech młodych pasjonatów, którzy na modelarstwie zdążyli zjeść już przysłowiowe zęby? Tegoroczna Fiesta to nie tylko wystawa modeli lecz również warsztaty fotografii modelarskiej, warsztaty modelarskie dla dzieci, pokazy modeli latających. Fiesta odbędzie się w hali Gimnazjum nr 14 przy ul. Barskej 32 w Warszawie.

warszawska-fiesta-modelarska

Warszawska Fiesta Modelarska

II Festiwal Modeli Kartonowych i Plastikowych “Ikar 2014”

Wreszcie ostatnia czerwcowa impreza modelarska, którą prezentuje w niniejszym zestawieniu to II Festiwal Modeli Kartonowych i Plastikowych “Ikar 2014” który odbędzie się 27-29 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Mazańcowicach koło Bielska Białej. Impreza ta cieszy mnie chyba najbardziej gdyż zapał organizatorów pokazuje, że festiwal modelarski można zorganizować także w mniejszych, a nawet zupełnie małych miejscowościach. Ikar ma duże szanse powodzenia i wierzę , że wpisze się na stałe do kalendarza modelarskiego.

Wymienione przeze mnie imprezy to zapewne nie wszystkie wydarzenia modelarskie, które w czerwcu odbędą się nad Wisłą. Jeśli Waszym zdaniem są one zbyt daleko od waszego domu, rozejrzyjcie się po okolicy, może gdzieś organizowana jest kolejna impreza skupiająca osoby “jarające się” modelarstwem.
Więcej szczegółów odnośnie powyższych imprez znajdziecie w poniższych linkach. Cóż za bezsensowne zdanie mi wyszło ;).

Modelstory 29 maja 2014 GŁÓWNA, MODELARSKIE, NIUSY